Pandemia jest z nami.

Pandemia jest z nami.

Razem z odmrożeniem gospodarki zaczęło nam się wydawać, że już po wszystkim. Zaczęliśmy tak myśleć, ponieważ uznaliśmy, że skoro można wrócić do pracy, to szansa na zakażenie się już minęła; że skoro chodzimy po parkach i lasach, spędzamy dnie na plaży i planujemy wakacje, nie ma się czym przejmować. Można pomyśleć, że chociaż pandemia jest z nami, to jakby jej nie było.

Czy tak jest w istocie?

Czy jest już bezpiecznie?

Nie. Nie jest.

Pandemia jest z nami: spójrz tylko na Śląsk. Doniesienia z niego płynące są bardzo niepokojące. Sądzę, że chociaż i tak są złe, to i tak są „złagodzone” przez to, że nie robimy testów. Nie ma Cię na Śląsku, więc nie musisz się bać? Tylko widzisz, Śląsk nie jest wyjątkiem od reguły mówiącej, że jest już bezpiecznie, bo takiej reguły nie ma. Śląsk jest potwierdzeniem, że wychodzenie z domu i kontakty ciągle stanowią żywe ryzyko zakażenia. To, że ze sklepów znikają rękawiczki jednorazowe przed wejściem nie oznacza, że powinniśmy chodzić po galeriach. Gospodarka została rozmrożona, ponieważ Polski nie stać na to, by obywatele nie pracowali. Jednak to, że musimy podejmować jedno działanie, nie oznacza, że musimy podejmować inne.

Nie musisz jechać na plażę.

Nie musisz chodzić na długie i romantyczne spacery.

Nic Ci się nie stanie, jeżeli wyjdziesz z domu z maseczką.

Nie będzie tak, że ktoś spojrzy na Ciebie i pomyśli, że jesteś dziwny, bo stoisz od innych 2 metry dalej.

Nic się nie stanie, jeżeli zamiast wychodzić co chwila do sklepu, wybierzesz się raz na większe zakupu.

Nie ma powodu, dla którego miałbyś wyjechać na urlop już teraz, a nie za miesiąc.

To nie jest tak, że koronawirus przeminął. On ciągle z nami jest. Wiesz, dlaczego na jesień przewiduje się szczyt zachorowań? Jednym z powodów jest to, że dziś wychodzimy na zewnątrz wtedy, gdy nie jest to konieczne. Przypadków choroby będzie coraz więcej, ale razem z nimi nie będzie szła retoryka nawołująca do ostrożności.

Nie czekaj, aż inni powiedzą Ci, że jest niebezpiecznie.

Podejmij rozsądną profilaktykę już teraz. Pandemia jest problemem nie tylko dla Twoich planów na wypoczynek, ale przede wszystkim dla Twojego życia i zdrowia.

Share:

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *