Osiągnięcie sukcesu wymaga tylko jednej rzeczy.

Osiągnięcie sukcesu wymaga tylko jednej rzeczy.

Kojarzysz te wywiady ze znanymi trenerami piłkarskimi, którzy wyjaśniali telewidzom, że wygrywa nie ten, kto jest bardziej uzdolniony, a ten, kto wkłada więcej pracy w swój sukces? Ja także nie, ktoś mi jednak o nich opowiadał, a że tak tematyka wywiadu, jak i puenta są dość prawdopodobne, wierzę, że taka rozmowa istotnie miała kiedyś miejsce.

Tę odpowiedź możemy odnieść do każdej dziedziny ludzkiego życia. Powtarzając coś do upadłego, siłą rzeczy, gdy już odzyskamy przytomność, okaże się, że nasz mózg nie próżnował, lecz konsolidował pamięć – czyli wkładał to, co położyłeś na pamięciowym blacie, do odpowiednich szuflad. Mając słabą pamięć i ciągle powtarzając materiał, nauczysz się go lepiej od kogoś, komu nauka przychodzi z łatwością, a kto rzadko otwiera książkę. Szybciej nauczysz się pływać i przełamiesz strach przed wodą od urodzonego ratownika, który woli się opalać oraz szybciej będziesz ładniej rysował od kogoś, kto więcej czasu niż z ołówkiem, spędza na oglądaniu seriali.

Osiągnięcie sukcesu wymaga tylko jednej rzeczy.

Żelaznej konsekwencji.

Jeżeli chcesz zbudować muskulaturę, musisz chodzić regularnie na siłownię i zacząć od mniejszych rzeczy. Uniesienie od razu 80kg na ławeczce nie tylko nie da pożądanego efektu, ale i zniechęci i może zerwać mięsień.

Jeżeli chcesz nauczyć się języka, wracaj do słówek. Nie zarzucaj się całą książką od razu.

Jeżeli chcesz być blogerem, nie wrzucaj 10 tekstów w jeden dzień, raz na miesiąc. 10 tekstów co 30 dni każdy wygląda lepiej i daje lepszy efekt.

Za każdym razem, gdy chcesz coś osiągnąć, Twój sukces sprowadza się do pracy, jaką w niego włożyłeś.

Praca wymaga czasu. Czasu nikt dziś nie ma, dlatego sukces odniosą Ci, którzy go znajdą.

Zdradzę Ci sekret, Czytelniku. Masz czas.

Ale go marnujesz. Większość rzeczy robisz wolno. Rozpraszasz się. Nie wykorzystujesz chwili w 100%.

Jadąc tramwajem i słuchając muzyki, nie włączasz słówek z niemieckiego – gdybyś to zrobił, byłbyś w swojej edukacji pół godziny do przodu.

Czekasz na żonę przed sklepem? Poczytaj coś, co Ci się przyda.

Nie ustawiasz zegarka w sobotę? Ustaw na 8.

Do porannej kawy włączasz telewizor? Włącz, ale angielską stację.

Nie masz planu dnia? Stwórz go. Skrzętnie realizuj. Plan dnia to największe dobrodziejstwo ludzkości po szczepionkach i 6 najważniejszych słowach.

Nie przejadaj czasu. Jeżeli masz dzień wolny, nie myśl o nim, jak o dniu robienia niczego. Wykorzystaj go, by zrobić mały krok dalej, bo droga do sukcesu nie jest sprintem na 100 metrów po gładkiej powierzchni.

To maraton po wybojach.

Osiągnięcie sukcesu jest proste, ponieważ najmniejszy krok do przodu stawia Cię na prowadzeniu wśród milionów tych, którym nie chciało się zrobić.

Share:

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *