Nawyki, których musisz się pozbyć

Nawyki, których musisz się pozbyć

Istnieją złe nawyki, których musisz się pozbyć, jeżeli chcesz żyć długo i cieszysz się zdrowiem.

1. Rzuć palenie.

Pokolenie naszych rodziców paliło, ponieważ palili wszyscy. Dziś nie ma kultury palenia, palenie nie jest uznawane za element stylu życia i w żaden sposób nie jest dobrze kojarzone. Nie istnieje żaden powód, dla którego miałbyś palić. Rzuć.

2. Ogranicz alkohol.

Wypij lampkę czerwonego wina na tydzień. Odpuść piwo, wódkę i pozostałe wina. Likiery stosuj tylko do ciast i rzadko.

3. Koniec z lenistwem.

80% życia spędzasz w domu. W domu nie biegasz, nie skaczesz i nie podnosisz ciężarów, lecz siedzisz na krześle lub na kanapie. Dbaj o swoje ciało. Regularne ćwiczenia fizyczne sprawią, że będziesz żył długo i zdrowo. Podnoszą również Twoje możliwości intelektualne.

4. Nie zjadaj czegoś tylko dlatego, że jest jeszcze na talerzu.

Jedną z przyczyn otyłości jest zjadanie wszystkiego, co masz na talerzu. Mamy zwyczaj nakładać sobie więcej, niż musimy zjeść. Gdy czujesz, że jesteś syty, zostaw resztę na później lub wyrzuć. Nie napychaj się.

5. Nie chodź późno spać.

Siedzenie do 23 i później nic Ci nie daje. Zamiast odpocząć i rozpocząć nowy dzień z werwą, męczysz się dodatkowo przed telewizorem lub komputerem. Potem nie możesz wstać, pracujesz nieefektywnie i myślisz tylko o tym, by po powrocie do domu nic nie robić do późnej nocy. Idź wcześnie spać i wcześnie wstań.

6. Przestań zapominać o lekach.

Jeżeli nie bierzesz leków, świadomie sobie szkodzisz. Leki raz rozpisane do stosowania na stałe muszą z Tobą zostać do końca życia lub do ich zmiany na inne leki. Przyjmuj wszystkie leki. Nigdy nie wolno Ci zapomnieć o lekach na nadciśnienie i o hormonach, które przyjmujesz.

7. Skończ ze śmieciowym jedzeniem.

Śmieciowe jedzenie to tłuszcz złej jakości i cukry. To także produkty spożywcze poddane obróbce, która szkodzi nam na żołądek, trzustkę i gospodarkę tłuszczową organizmu. Inwestycja w dobre jedzenie to inwestycja w siebie.

8. Chaotyczny tryb życia musi odejść.

Życie od linijki to życie, w którym pamiętasz o lekach, chodzisz na siłownię i potrafisz efektywnie odpocząć. To życie higieniczne i życie, w którym masz czas na wszystko, ponieważ eliminujesz z niego czynności, które marnują Twój czas i nic Ci nie dają. Planuj swój dzień.

9. Słodkie napoje to przeszłość.

Nie pamiętam, kiedy ostatni raz wypiłem coś słodkiego. Od kiedy wyeliminowałem je z życia, zdecydowanie lepiej kontroluję masę ciała, oszczędzam pieniądze i nie mam absolutnie żadnych problemów z uzębieniem. Pij tylko zwykłą wodę, herbatę i kawę.

10. Uwolnij się od Internetu.

Dzisiejszy świat bije się o Twój czas. Próbuje go zdobyć, uderzając w Ciebie setkami bodźców z każdej strony. Treści, które dzisiaj do nas docierają, są zrobione w taki sposób, byś się na nich skupił. Schowaj telefon do szuflady i nie pozwól się rozpraszać.

Nawyki, których musisz się pozbyć, mogą wyglądać na dobre. Pozwalają Ci nic nie robić i czuć się z tym dobrze. Usypiają w ten sposób Twoją czujność i powoli sprawiają, że stajesz się jednością z kanapą.

Wstawaj. Szkoda dnia.

Share:

Comments 2

 1. wodawfirmie
  Gru 4, 2019 Reply

  Świetnie napisane. Chciałbym podziękować za Twoją pracę. Mam nadzieję, że będzie więcej takich wpisów 🙂 Gratki. Będę częściej zaglądał.

  • Anthony Lie
   Gru 14, 2019 Reply

   To pierwszy niespamerski komentarz na tym blogu od czasu jego istnienia. Wydrukuję go i oprawię w stylową ramkę.

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *