Jaki jest poprawny sposób wstawania z łóżka?

Jaki jest poprawny sposób wstawania z łóżka?

Niedawno pisałem o tym, jak poprawnie się schylać. Dziś będzie o odpowiedniej technice zmiany pozycji ciała z horyzontalnej na wertykalną – o tym, jaki jest

Poprawny sposób wstawania z łóżka.

Myślę, że wyciągnąłeś wiele z poprzedniego wpisu, ponieważ poprawny sposób schylania się jest mało intuicyjny. Raczej się na niego nie wpadnie samemu i początkowo nie jest wygodny i wymaga odrobiny zaangażowania. Nawet gdyby się na niego wpadło, zapewne większość z nas uznałaby, że nie jest to sposób dobry i że stosując go, możemy zrobić sobie krzywdę. Z poprawną techniką wstawania z łóżka jest inaczej. O ile podczas nieprawidłowego pochylania się nie bardzo widzimy, jak możemy schylić się poprawnie, o tyle podczas wstawania z łóżka często sami dochodzimy do wniosku, że dotychczas stosowana metoda jest niewłaściwa. Stąd całkiem spora szansa, że już Ci się udało wpaść na to, jak powinno się to robić dobrze.

Poprawny sposób wstawania z łóżka jest wygodny, praktyczny i szybko przekonasz się, że znacznie mniej bolą od niego plecy.

Z pomocą przyjdą nam dzieła sztuki, które wykonałem w paintcie. Na początek – ja leżący na łóżku:

Myślę, że możesz się ze mną utożsamić. Tak więc ja/Ty leżymy na łóżku. Chcemy się podnieść. Możemy to zrobić na wiele sposobów. Najpopularniejszy polega na tym, że najpierw podnosimy nogi do góry:

A potem mocno nimi zarzucamy do dołu i robimy coś w rodzaju brzuszka (takiego ćwiczenia), kończąc w pozycji siedzącej na łóżku:

Ten sposób jest zły, ponieważ mocno obciąża kręgosłup. Zamiast zarzucania nogami, przewróć się na bok. Tak, jak ja:

Teraz podeprzyj się ręką, na której leżysz i zacznij się podnosić:

Następnie spuść nogi z łóżka. W ten sposób także znajdziesz się w pozycji siedzącej.

Jak widzisz, poprawny sposób wstawania z łóżka jest łatwy do realizacji i oczywisty, gdy się o nim pomyśli. Pewnie nie raz zdarzyło Ci się z niego korzystać. Zwłaszcza wtedy, gdy byłeś rankiem zmęczony, Czytelniku, w związku z czym nie miałeś siły podnosić i zarzucać nogami. Jest to także sposób, którego praktycznie nie musisz się uczyć – w przeciwieństwie do poprawnego sposobu schylania się, którego nauka zajmie Ci 10 minut. Wystarczy przecież przewrócić się na bok i już – plecy uratowane.

Poprawny sposób wstawania z łóżka pozwoli Ci rozpocząć Twój piękny i radosny dzień jeszcze lepiej, niż do tej pory.

No to jak? Wstajemy?

Share:

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *